O zespole

Zespół Tańców Irlandzkich Beltaine powstał w październiku 2001 roku. Wszystkich członków zespołu łączy pasja do muzyki celtyckiej i tańca irlandzkiego, którą przekładają na żywiołowe i niezapomniane występy. Od początku Beltaine jest związany z toruńskim Domem Muz, gdzie odbywają się treningi grupy.

W repertuarze zespołu można znaleźć taniec miękki – soft oraz charakterystyczny step irlandzki. Grupa organizuje występy tańca solowego i tradycyjne céili – zabawy taneczne z udziałem publiczności. Jako jedna z nielicznych grup tanecznych, Beltaine wykonuje sean-nós, czyli tradycyjny step irlandzki, na scenie.

Aby ciągle pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności zespół uczestniczył w cyklicznych warsztatach tanecznych. Beltaine zdobył doświadczenie zarówno na małych, jak i dużych scenach, goszcząc m. in. w Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku, Chojnicach, oraz na Festiwalu Muzyki Celtyckiej “Zamek” w Będzinie i Festiwalu tańca i muzyki celtyckiej “Celtycki Gotyk Toruń”. Z licznymi zespołami muzyki celtyckiej i irlandzkiej Beltaine nawiązał muzyczną współpracę. W 2016 r. tancerze zespołu wzięli udział w ISTA Feis Gdynia, zajmując m.in. 3 x I miejsce i 2 x II miejsce.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s